Měníme plány. WOC Tour v roce 2022

Na základě epidemické situace a opatření nejen v ČR, ale i po celém světě, jsme nuceni udělat změny, které nás mrzí. Ale o nic nepřijdete. Počet plánovaných akcí naopak vzrostl.  

Naše plány a vize byly velké, bohužel již nyní víme, že řadu věcí budeme muset změnit. Co tedy připravujeme? Tříletý projekt zahrnuje následující akce:

3.- 9. července 2021 Mistrovství světa v orientačním běhu

11- 17. července 2022 WOC Tour (přeložené z roku 2021)

prázdniny 2023 kandidatura – Světový pohár v OB (v terénech zrušeného Euromeetingu)

Euromeetingu)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kromě toho budeme v rámci tohoto projektu pořádat akce pro veřejnost Běhej s mapou i pro školy, tak jak bylo plánované na podzim 2020 a jaro 2021.

 

Proč letos nebude WOC Tour?
Ačkoli pandemická situace v Česku zdá se býti stabilizovaná, na základě plánu Vlády ČR, diskuze s Hygienickou stanicí Libereckého kraje i dalšími důležitými partnery, je situace nepředvídatelná. Až na konci června budeme vědět, zda budeme schopni udělat závody pro 200, 500 či více účastníků. Jelikož WOC Tour nejsou běžné prázdninové závody, vše je potřeba plánovat dostatečně dopředu – autobusy, ubytování, zajištění pitného režimu, stovky dobrovolníků, povolení. Zahraniční závodníci si musí plánovat letenky či jiný druh dopravy. To bohužel nelze zajistit 14 dní dopředu. Podmínka účasti se také může dost lišit oproti rozpisu (podmínkou účasti na závodech by mohl být PCR test nebo min. antigenní test). Chceme nabídnout všem zážitek ve “full verzi”, proto příští rok očekáváme, že by vše mohlo proběhnout na jedničku a bez kompromisů. 

 

Jak s přihláškami a platbami?

Veškeré přihlášky pro rok 2021 budou zrušeny a od 15. května budou vráceny platby následujícím způsobem:

  1. Platby v rámci ČR v korunách: na účet, z kterého přišla platba nejdříve po 15. květnu. Pokud klub / jednotlivec bude chtít platbu zaslat na jiný účet nebo poslal platbu vícekrát, ozve se do 15. května na tour@woc2021.cz
  2. Platby ze zahraničí – všem účastníkům pošleme separátní email s přesnými podmínkami vrácení uhrazené částky a výzvou o sdělení čísla účtu pro vrácení peněz.

 

Co s objednanými ubytováním od pořadatelů?
Pokud jste objednávali ubytování od pořadatelů v Poslově Mlýně, pak vám bude zrušeno. Protože ale máme kapacitu dva roky vyblokovanou, a v tuto chvíli stále počítáme s možnou  účastí diváků v arénách a můžeme připravit malá soustředění pro jednotlivé kluby nebo skupiny, pak nabízíme ubytování pro individuální rekreaci, soustředění nebo účast v arénách WOC za speciálních cenových podmínek (provozovatel má mnohem vyšší ceny), které jsou garantované pouze do 9. května, přes e-mail camping.accommodation@woc2021.cz

  • stan 700 Kč/osoba/pobyt 
  • chatky 1400 Kč/osoba/pobyt
  • budova 2100 Kč/osoba/pobyt
  • apartmán 2800 Kč/osoba/pobyt
  • obytné vozy 700 Kč/osoba/pobyt (bez připojení elektřiny, vody)

 

Budou moci diváci do arén WOC 2021?
Věříme, že ano. V průběhu června spustíme rezervační formulář a budeme navyšovat celkovou kapacitu dle aktuálních omezení a opatření. Sledujte stránky WOC a WOC Tour.

 

Bude WOC 2021 žít i tak?

Jsme přesvědčeni, že ano. Připravujeme řadu věcí v online prostředí – mobilní aplikace nebo nabité sociální sítě ze zákulisí. Denní videa a reporty, přímé televizní přenosy, streamované přenosy na stránkách IOF a další. Zároveň si každý bude moct objednat speciální fanouškovský balíček přímo až domů. A stále věříme, že možnost “být přímo u toho”, tu stále je.

 

Kdy budou zveřejněny bližší informace k roku 2022?

Závody proběhnou v termínu 11. – 17. července 2022 v Doksech s podobným schématem jako v roce 2021 – 6 etap, ze kterých se bude počítat 5 nejlepších. Dostanete se do unikátních prostorů MS, 4 etapy budou v krásných terénech pískovcových měst. Aktualizovaný rozpis bude zveřejněn v průběhu září 2021.

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *